Zapraszamy także do odwiedzania naszej siłowni oraz sklepu i wsparcia naszych dietetyków:
StarFitness Klimeckiego 34 30-705 Kraków tel 515236787

Czy warto stosować suplementy diety?

Czy warto stosować suplementy diety?

Początek lata to okres, w którym wszyscy chcemy być szczupli. To również czas, w którym ”odżywają”różne suplementy diety, które mają za zadanie pomóc nam ten cel osiągnąć. Z założenia większości ludzi mają one całą robotę wykonać za nas. To tak nie działa. Jak naprawdę działają suplementy diety? I czy są one skuteczne?

Suplementy bezpieczne dla organizmu?

Przyznaj się- nigdy się nad tym nie zastanawiasz. Po prostu efekt ma być szybki i najlepiej bez Twojego udziału. Ale tak naprawdę, jeśli suplement diety jest bezpieczny, kupiony w aptece, zarejestrowany w różnych jednostkach ds.kontroli i bezpieczeństwa leków farmaceutycznych, to nic nam nie zagraża. Niestety i tutaj rozkwita czarny rynek i wiele nielegalnych specyfików możemy kupić. Pod żadnym pozorem nie wolno kupować nieznanych leków na czarnym rynku!

Suplement nie wykona za Ciebie całej roboty

Nie wolno o tym zapominać. Suplement diety to nie lek, a więc nie wykona za Was całej pracy. Należy wspomagać się suplementem ale dalej trzymać dietę. Poza tym większość producentów umieszcza na opakowaniu skład- najczęściej L-karnitynę, która polecana jest osobom, które dużo ćwiczą i się ruszają. Dlatego warto chudnąć powoli, najlepiej w tempie 1kg tygodniowo.

Zobacz także:Sposoby na podkręcenie metabolizmu

W przyjmowaniu suplementów ważny jest umiar

W przyjmowaniu suplementów ważny jest umiar i każdy dietetyk to potwierdzi. W nadmiernych ilościach nawet to, co nam pomaga, szkodzi. Dlatego trzeba szczególnie uważać przyjmując preparaty z błonnikiem- za dużo błonnika prowadzi do zaburzeń wchłaniania innych pierwiastków, nadmiar tabletek z kofeiną prowadzi do ogólnego rozdrażnienia i kołatań serca. Dlatego zawsze dokładnie czytaj ulotkę dołączoną do opakowania.

Powiązany wpis:  Apetiblock tabletki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *