Zapraszamy także do odwiedzania naszej siłowni oraz sklepu i wsparcia naszych dietetyków:
StarFitness Klimeckiego 34 30-705 Kraków tel 515236787

Woda a odchudzanie

Woda- niezbędna do realizacji każdej diety odchudzającej. Jej rola jest znacząca nie tylko w procesie odchudzania, ale także w każdym innym procesie życiowym.

Rola wody w organizmie

Woda stanowi ok.70% masy ciała dorosłego człowieka. Nic więc dziwnego, że tak dużo jej potrzebujemy- powinniśmy wypijać ok. 2 litrów dziennie. Oczywiście w upalne dni dużo więcej się pocimy; tracimy więc wodę i powinniśmy wtedy szczególnie dbać o nawodnienie organizmu. W tym przypadku, dobrze sprawdzi się szklanka wody z cytryną. Już jedna szklanka zaraz po przebudzeniu nie tylko usprawni trawienie, ale także doda energii na cały dzień.

A do czego tak naprawdę potrzebna nam woda? Woda potrzebna jest do realizacji prawie wszystkich procesów. To właśnie ona zaopatruje wszystkie komórki naszego ciała w niezbędne substancje odżywcze. Ze względu na funkcję pobudzania przemiany materii jest niezbędnym składnikiem każdej diety. Doskonale oczyszcza organizm, zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze, pomaga regulować temperaturę ciała, dostarcza tlen do wszystkich komórek organizmu i nawadnia stawy, więc jeśli dodatkowo masz z nimi problemy, powinnaś pić wodę.

Woda jest składnikiem krwi (90%) i mięśni (75%). Jest więc nam niezbędna.

Woda na odchudzanie 

Woda na odchudzanie ma bardzo duże znaczenie. Warto ją pić, chociażby z tego względu, że usprawnia procesy metaboliczne i pomaga poprawić przemianę materii, więc łatwiej nam uzyskać wymarzoną wagę.

Jeśli nie pijemy dostatecznej ilości wody, możemy spotkać się z problemami. Woda na odchudzanie ma bardzo ważne znaczenie; kiedy nie pijemy jej w dostatecznej ilości, może spotkać nas nadwaga i problem zatrzymywania wody. Organizm nauczony tym, że nie dostaje właściwej ilości wody, magazynuje ją i w efekcie mamy wrażenie obrzmienia. Żeby pozbyć się wrażenia obrzmienia, należy pić odpowiednią ilość wody lub wspomagać się naturalnymi preparatami o działaniu mocząpednym.

Dostarczanie organizmowi wody jest bardzo ważne w procesie odchudzania. Woda nie tylko usprawnia działanie procesów metablicznych i przyspiesza przemianę materii. Oczyszcza także jelita i eliminuje zaparcia.

Woda na odchudzanie powinna być mineralna niegazowana. Tylko taka woda wspomaga proces odchudzania. Nie powinno wybierać się wody gazowanej, gdyż zawarte w niej bąbelki, mogą prowadzić do wzdęć.

Jeden komentarz - Dodaj komentarz
  • Patii -

    Chińskie czy inne to na jedno wychodzi, z tego co czytam to każdy ten lek ma sibutramine z tego co pamiętam to mezitang też go miał

  • Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *