Zapraszamy także do odwiedzania naszej siłowni oraz sklepu i wsparcia naszych dietetyków:
StarFitness Klimeckiego 34 30-705 Kraków tel 515236787

Działanie chromu

Działanie chromu

Pierwsze, co kojarzy się ze słowem „chrom” to ” potrzebny ludziom odchudzającym się„. Często przecież w aptece widzimy całą półkę tabletek z chromem o różnym smaku, najczęściej ze smakiem ananasowym.

Właściwości chromu

Chrom to pierwiastek. Jest to pierwiastek, który pełni dość znaczącą rolę w naszym organizmie- mianowicie zapobiega chęci podjadania słodyczy; jest to również pierwiastek, który bierze udział w metabolizmie glukozy.

To prawda, że chrom jest pierwiastkiem ludzi odchudzających się, bo dzięki niemu nie masz apetytu ma słodycze.

Chrom pełni równiez inne równie ważne funkcje- odpowiednia jego dawka w naszej diecie zapewnia nam życie bez cukrzycy, miażdżycy, bez chorób serca a także może podnieść poziom dobrego cholesterolu.

Na tym nie koniec jego właściwości. Dzięki niemu usprawnia się wiele procesów trawiennych m.in tłuszczy, białek i glukozy. Jego odpowiednia dawka w diecie pozwala nam się uspokoić, niweczy bóle głowy, no i naważniejsze dla procesu odchudzania- nie mamy apetytu.

Chrom w pożywieniu

Ponieważ w naszym organizmie znajduje się tylko 6 g chromu,nasze zapotrzebowanie również nie powinno być duże. Na pewno muszą go uzupełniać sportowcy, ludzie pracujący fizycznie, oraz ci, ktôrzy są na wysokocukrowej diecie. Źródła chromu to przede wszystkim wszystkie produkty zbożowe, jajka, jabłka, chude mięso, owoce morza, ryby, gotowana wołowina, drożdze i ryby.

Chrom- odchudzanie

Na aptecznych i drogeryjnych półkach dla suplementów diety, można spotkać chrom. Dlaczego suplementacja chromu jest dla nich taka ważna? Chrom bierze udział w trawieniu glukozy, dzięki czemu nie masz ochoty na nic słodkiego i nie niweczysz diet odchudzających. Przyspiesza przemianę materii i ” zapycha” a także niszczy tkankę tłuszczową. Właściwie to pomaga ją zlikwidować bo nic samemu się nie dzieje.

Powiązane wpisy: Co powoduje problemy z chudnięciem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *